Virtual tour Burgerweeshuis Amsterdam – Aldo van Eyck

Virtueel door het Burgerweeshuis in Amsterdam

Het Burgerweeshuis van architect Aldo van Eyck is een gebouw dat je niet met één foto kunt uitleggen. Voor BDGM maakten we een virtuele rondleiding waarmee bezoekers zelf door de paviljoens, gangen en gezamenlijke ruimtes kunnen lopen.

Receptie en zithoek in het Burgerweeshuis Amsterdam
De receptie en centrale zithoek onder de kenmerkende ronde verlichting.

“Goed, netjes, snel en goede kwaliteit foto’s van het BurgerWeesHuis Project. Dank!”

Maarten Bosch – eigenaar BDGM

Architectuur die je al rondkijkend begrijpt

Aldo van Eyck ontwierp het Burgerweeshuis in 1960. Het gebouw bestaat uit lage paviljoens, binnenplaatsen en routes die steeds een ander zicht op de omgeving geven. Architecten en liefhebbers uit binnen- en buitenland bezoeken het gebouw nog altijd.

Juist bij zo’n plek werkt een virtuele tour goed. De bezoeker bepaalt zelf waar hij kijkt en hoe snel hij door het gebouw gaat. Vanuit de receptie kun je door naar de paviljoens, vergaderruimtes, gangen, het restaurant en het entreeplein.

Paviljoenzaal in het Burgerweeshuis van Aldo van Eyck
De open paviljoenzaal met de verlaagde ronde ontmoetingsplek.
Entreeplein van het Burgerweeshuis in Amsterdam
Het entreeplein en de lage gevel van het voormalige Burgerweeshuis.

Vergroot beeld van de paviljoenzaal in het Burgerweeshuis
Vergroot beeld van het entreeplein van het Burgerweeshuis

Van het entreeplein tot diep in het gebouw

De rondleiding bevat veel meer dan alleen de bekende buitenkant. Binnen zie je het samenspel van beton, baksteen, daglicht en lage doorgangen. De ronde en vierkante vormen komen op verschillende plekken terug. Ook de niveauverschillen en doorzichten worden duidelijk als je van het ene standpunt naar het volgende gaat.

Via het menu spring je direct naar een ruimte. Wie het gebouw rustig wil ontdekken, kan ook gewoon de route volgen. Zo is de tour bruikbaar voor een eerste kennismaking, maar ook voor mensen die de architectuur gericht willen bekijken.

360-gradenfotografie op locatie

We fotografeerden het Burgerweeshuis op meerdere punten, binnen en buiten. Daarna verbonden we de beelden tot één overzichtelijke tour. Het resultaat is via een gewone link te openen op computer, tablet en telefoon.

De rondleiding bewaart een uitgebreid beeld van het gebouw en maakt een bijzondere locatie toegankelijk voor mensen die niet direct naar Amsterdam kunnen komen.

Bekijk het Burgerweeshuis zelf

Open de tour en loop in je eigen tempo langs de receptie, paviljoens, gangen en het entreeplein.