Virtueel door het Burgerweeshuis in Amsterdam
Het Burgerweeshuis van architect Aldo van Eyck is een gebouw dat je niet met één foto kunt uitleggen. Voor BDGM maakten we een virtuele rondleiding waarmee bezoekers zelf door de paviljoens, gangen en gezamenlijke ruimtes kunnen lopen.

“Goed, netjes, snel en goede kwaliteit foto’s van het BurgerWeesHuis Project. Dank!”
Maarten Bosch – eigenaar BDGM
Architectuur die je al rondkijkend begrijpt
Aldo van Eyck ontwierp het Burgerweeshuis in 1960. Het gebouw bestaat uit lage paviljoens, binnenplaatsen en routes die steeds een ander zicht op de omgeving geven. Architecten en liefhebbers uit binnen- en buitenland bezoeken het gebouw nog altijd.
Juist bij zo’n plek werkt een virtuele tour goed. De bezoeker bepaalt zelf waar hij kijkt en hoe snel hij door het gebouw gaat. Vanuit de receptie kun je door naar de paviljoens, vergaderruimtes, gangen, het restaurant en het entreeplein.


Van het entreeplein tot diep in het gebouw
De rondleiding bevat veel meer dan alleen de bekende buitenkant. Binnen zie je het samenspel van beton, baksteen, daglicht en lage doorgangen. De ronde en vierkante vormen komen op verschillende plekken terug. Ook de niveauverschillen en doorzichten worden duidelijk als je van het ene standpunt naar het volgende gaat.
Via het menu spring je direct naar een ruimte. Wie het gebouw rustig wil ontdekken, kan ook gewoon de route volgen. Zo is de tour bruikbaar voor een eerste kennismaking, maar ook voor mensen die de architectuur gericht willen bekijken.
360-gradenfotografie op locatie
We fotografeerden het Burgerweeshuis op meerdere punten, binnen en buiten. Daarna verbonden we de beelden tot één overzichtelijke tour. Het resultaat is via een gewone link te openen op computer, tablet en telefoon.
De rondleiding bewaart een uitgebreid beeld van het gebouw en maakt een bijzondere locatie toegankelijk voor mensen die niet direct naar Amsterdam kunnen komen.
Bekijk het Burgerweeshuis zelf
Open de tour en loop in je eigen tempo langs de receptie, paviljoens, gangen en het entreeplein.